COVID-19 : Bütün kiralık evlerimiz kiracı girişi öncesinde profesyonel bir şirket tarafından dezenfekte edilmektedir.

Telefon : 0 252 645 1414

GSM : 0 532 496 3117

Anasayfa Satılık Kiralık Arsalar Göcek SSS Hakkımızda İletişim
Sık Sorulan Sorular

SATILIKLAR
Göcek te Gayimenkul Satın Aldığımda Prosedür nasıl işler ?
Emlak komisyon ücreti ne kadardır?
Emlak alım-satımında vergi oranları ne kadardır?
Tapuda gayrimenkul satışında gerekli belgeler nelerdir?
Tapuda gayrimenkul satışında tapu memuruna sunulması gereken bilgiler nelerdir?
Hacizli Emlak satılabilir mi?
Konut kredisi ile alınan evin devri mümkün mü?
Satın aldığınız emlakta kiracı varsa yapılabilecek şey nedir?
Kırsal kesimde yapılaşma nasıl gerçekleşir?
Gayrimenkul satın almak istiyorum, nereden başlamam gerekir?

Göcek te Gayimenkul Satın Aldığımda Prosedür nasıl işler ?
Göcek Villas sunum aşamasından satışın sonlanması aşamasına kadar ,yatırımcısının yanında yer alır ve haklarını korumaya çalışır.GöcekVillas ‘ın birinci ilkesi; satışı gerçekleştirmek değil, satılık emlak hakkında doğru bilgileri vermektir. Yatırımcının satın almak istediği gayrimenkul hakkında mevcut ve doğabilecek sorunlar varsa, satışın gerçekleşmemesi, pahasına yatırımcıya bu sorunları bildirir ve yeni seçenekler sunar. Yerli yatırımcıların yatırım kararı verme aşamasına kadar doğru bilgilendirilmesi esastır, satın alma kararından sonra prosedür göreceli olarak basittir. Taraflar arasında ödeme koşulları netleştikten sonra geçerli bir kimlik belgesi ile tapu müdürlüğüne başvurmak yeterli olmaktadır.

Prosedür yabancı yatırımcılar için biraz daha komplikedir. Türkiye Cumhuriyeti uluslararası kurallar ve mütekabiliyet ( Karşılıklılık) ilkesine göre değerlendirmektedir ve bir dizi prosedüre tabidir.




Emlak komisyon ücreti ne kadardır?
GocekVillas’ın aracılık ettiği gayrimenkul satışlarında, satılık gayrimenkul değerinden alıcı %3, satıcı %3 lük komisyon bedeli öder.Bu orana KDV dahil değildir.



Emlak alım-satımında vergi oranları ne kadardır?
Satılık gayrimenkulün rayiç bedeli üzerinden alıcı yüzde 1,5 satıcı yüzde 1,5 olmak üzere bir tapu tescil işleminde toplam yüzde 3 harç ödenmesi gerekmektedir .Anlaşmalı ve özel durumlarda bu ödemeyi tek tarafta üstlenebilir.



Tapuda gayrimenkul satışında gerekli belgeler nelerdir?
Tapuda 2 adet vesikalık fotoğraf, vekaleten satışlarda vekaletname, fotoğraflı nüfus cüzdanı, şirketlerde belge ve imza sirküleri vergi kimlik ve TC. kimlik numarası binalarda DASK poliçesi.



Tapuda gayrimenkul satışında tapu memuruna sunulması gereken bilgiler nelerdir?
Satılık gayrimenkulün satış bedeli, alıcının ismi veya ticaret unvanı, satış ipotekli ise ipotek miktarı adres bilgileri tapu memuruna bildirilmesi gerekmektedir.



Hacizli Emlak satılabilir mi?
Üzerindeki hacizle ve ipotekle yükümlü olarak alan kişi kabul ederse satılabilir. (6183 sayılı amme alacaklarının tahsili hükümleri uyarınca takibat yapılan hacizler hariç) Bu hacizlerde alacaklı kamu kurumunun muafakatı aranır.



Konut kredisi ile alınan evin devri mümkün mü?
Konutunuzu devir etmek için konut kredinizin en az 10 yıl geri ödemesini yapmanız gerekiyor ve kalan borcunuzun %2 si kadar ceza ödemeyebilirsiniz.



Satın aldığınız emlakta kiracı varsa yapılabilecek şey nedir?
Gayrimenkulün sahibi, mülkü tamamen ya da kısmen, kendisi ya da eşi veya çocukları için bir işyeri olarak kullanma ihtiyacında ise, iktisap tarihinden itibaren bir ay içinde kiracıya durumu ihtarname ile bildirerek, iktisaptan sonraki 6 ay içinde kiracıya tahliye davası açabilir. Bu mülkü, yeni satın alan kişi, eski sahibi ile kiracı arasında yapılmış sözleşmenin tüm hükümlerini de devralmış olur. Bu nedenle kira sözleşmesinin sonunda ihtiyaç sebebi ile dava açma hakkına sahiptir. Fakat bu sürenin uzun olması halinde, kanun, bu süreyi beklemeden kiracıyı mecurdan tahliye etmek için 6 ay gibi bir süre tanımış ve bu sürenin sonunda mecurun tahliyesi için dava açılabilmesini hükme bağlamıştır. Bunun için meskenin yeni sahibinin, gayrimenkulü satın aldığı tarihten itibaren bir ay içinde noter kanalı ile bir ihtar çekerek burayı satın aldığını, bu meskene ihtiyacı olduğunu bu nedenle de bu tahliyenin istendiğini bildirmesi gerekir.



Kırsal kesimde yapılaşma nasıl gerçekleşir?
Kırsal kesimde imar planı bulunmadığı için uygulama imar planı çerçevesinde yapılaşma düşünülemez. Ancak parselin %5 i oranındaki alana iki kat bina inşası mümkündür. Bu nedenle küçük parseller inşaata elverişli değildir.



Gayrimenkul satın almak istiyorum, nereden başlamam gerekir?
Öncelikle sizlere, Göcek Villas gibi profesyonel ve güvenebileceğiniz bir emlak ve gayrimenkul danışmanlık şirketi ile çalışmanızı öneririz. Göcek Villas Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık sizlere ihtiyacınız olan ev, arsa seçeneklerini sunar, hayalinizdeki satın almak istediğiniz ev yada arsayı bulmanızı sağlar, fazla fiyat veya riskli yatırımlarınızda sizleri uyarır.Sizleri her konuda bilgilendirir ve ileride çıkabilecek sorunlara karşı uyarır.


KİRALIKLAR
Göcek te haftalık yazlık kiralamak istiyorum.
Kiralama için nasıl bir yol izlemeliyim ?
Kiralama süreci boyunca sigortam var mı ?
Rezervasyonu nasıl iptal edebilirim ?
Eve herhangi bir zarar gelmesi durumunda nasıl bir yol izliyorsunuz ?
Dalaman havaalanından Göcek te kiraladığım eve nasıl ulaşabilirim ?
Göcek te araç kiralayabilir miyim ?

Göcek te haftalık yazlık kiralamak istiyorum. Kiralama için nasıl bir yol izlemeliyim ?
Gocekvillas.com sitesinden apartman yada villa kiralamak istediğinizde talebinizi kiralık yazlığın detay sayfasından iletişim formunu doldurarak gönderebilirsiniz. Eğer talep ettiğiniz tarihler uygun ise size göndereceğimiz kontrat ile beraber bildirilen banka hesap numarasına toplam kira bedelinin %50 sini tarafımıza 7 gün içerisinde ödenmesi ile rezervasyon tamamlanmış olur. Geri kalan %50 lik kira bedeli eve giriş yapmadan 4 hafta önce kontratta belirtildiği gibi size bildirilen hesap numaralarına gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde rezervasyon iptal olur.

Nihai ödeme,bu süre içerisinde yapılmaması halinde bu kira sözleşmesi geçersiz kabul edilir ve kiracı tarafından o süre zarfında ödenen bütün ücretler kontrat iptali ücreti olarak tarafımızda kalır.Bu süreçten sonra kalan ücretin iki (2)iş günü içerisinde tarafımıza ödenmesini kibarca talep ederiz.Eğer kiracı ödemeyi kabul eder ver gerçekleştirirse, kontrat yapıldığı tarihteki bütün şartlarıyla tekrar geçerli hale gelir.




Kiralama süreci boyunca sigortam var mı ?
Kira ücreti herhangi bir sigorta içermez.Ev sahibi yada kiralayan şirket zorunlu sebeplerden dolayı oluşan hiçbir sorundan sorumlu değildir.( savaş, savaş tehdidi, ayaklama, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar vb.) Mücbir sebepler kapsamına giren bu durumlarda ev sahibi ve evden sorumlu şirket hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki, Brandrup Residences ‘ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.Bu durumlarda kiracı ev üzerindeki bütün haklarından feragat edecektir.



Rezervasyonu nasıl iptal edebilirim ?
Tüm iptal işlemleri mektup yada e-mail yoluyla gerçekleştirilir.Eğer iptal işlemi mektup yoluyla gerçekleştirilecek ise kontratın üzerinde yazan adrese iadeli taahhütlü mektup gönderilecektir.

• Eğer rezervasyon iptali işlemi eve giriş tarihinden 90 gün önce ise , evi kiralayan şirket 30 gün içerisinde ödenen rezervasyon ücretini kiracıya geri öder.

• Eğer rezervasyon iptali işlemi eve giriş tarihinden 90 günden az ama 60 günden fazla ise , evi kiralayan şirket 30 gün içerisinde ödenen rezervasyon ücretinin %50 sini kiracıya geri öder.

• Eğer rezervasyon iptali işlemi eve giriş tarihinden 60 gün ve öncesinde ise, evi kiralayan şirket ödenen rezervasyon ücretini kiracıya geri ödemez.

Mücbir sebeplerden dolayı oluşan iptallerde ev yöneticisi kiracı tarafından ödenen depozitonun tamamını geri ödemek zorundadır.




Eve herhangi bir zarar gelmesi durumunda nasıl bir yol izliyorsunuz ?
Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını ve villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyaları ve diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda müşteriler Ev yöneticisini haberdar etmekle yükümlüdür. Konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosundan düşülecek. Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Ev yöneticisine bir şikayet ulaşması durumunda ev yöneticisi müşteriden villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.



Dalaman havaalanından Göcek te kiraladığım eve nasıl ulaşabilirim ?
Arzu etmeniz halinde villaya ulaşımınızı size uygun araçlarla Dalaman Havaalanı’ ndan uygun fiyatlara organize edebiliriz.Uçuş bilgilerinizi bizimle paylaşmanız halinde deneyimli şoförlerimiz sizi karşılamak üzere zamanında havaalanında hazır bir şekilde bekleyeceklerdir.Aynı şekilde dönüş içinde aynı uygulamayı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

Eğer bu hizmetimizle ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz




Göcek te araç kiralayabilir miyim ?
Araç kiralamak Göcek’i ve çevresini hiç kimseye ve zamana bağlı kalmaksızın özgürce keşfedebilmenizin en iyi yoludur.Size en iyi kalitedeki araçlardan, ekonomik araçlara hatta minibüslere kadar geniş bir seçenek sunmaktayız.Araç kiralamanız halinde havaalanı transfer ücretinden ve diğer ulaşım ücretlerinden muaf olursunuz.Ayrıca aracınızı havaalanından teslim alıp yine havaalanında teslim edebilirsiniz.

Eğer bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız lütfen fiyat ve araç bilgisi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.





Anasayfa Satılık Kiralık Arsalar Özel Fırsatlar Göcek İş Ortaklarımız SSS Hakkımızda İletişim Site Haritası
© gocekvillas.com - 2012